yükleniyor
telefon
whatsapp

İnternet Reklam Hizmetleri

İnternet Reklamları ile hedef kitlenize ulaşır; ölçülebilir, kesin ve hızlı çözüm sağlarız.

En doğru internet reklam formatlarını kullanarak; performansa yönelik, sonuç odaklı kampanyalar ve planlar uygularız. Reklam kampanyaları medya planlama aşamasında markanızın hedef kitlesini göz önüne alarak kreatif görsel ve içerikleri oluştururuz. Kampanya yayın sürecini yönetir, sonuçlarını net bir şekilde analiz ederek, size raporlarız.

Markanız adına yöneteceğimiz internet reklam kampanyaları ile yatırımınızın geri dönüşünü artarak alırsınız.

Dijital Medya Planlama

Dijital medya planlama dahilinde ilk olarak hedefleri net bir şekilde belirleriz. Markanızın internette hangi mesajı, hangi mecrada, hangi formatta, ne kadar sürede ve ne kadar bütçe ile iletmesi gerektiğini doğru bir şekilde tanımlarız.

Stratejik Planlama dahilinde belirlediğimiz hedef kitleyi göz önüne alarak, amaçlar doğrultusunda bu kitle ile en doğru iletişimi sağlayacak kreatif mesajı belirleriz. İletilmek istenen mesaj, net ve kolay anlaşılır olmalıdır.

Hedef tüketici kitlesine doğrudan ulaşan ve en iyi geri dönüşü veren mecraları dikkatle seçeriz. Daha sonra bu mecralara uygun kreatif görsel ve içerikleri yaratırız. Kampanya yayın sürecini dinamik olarak yönetir ve kampanya sonuçlarını size ayrıntılı olarak raporlarız.

Banner Reklamları

Banner Reklamları, web sitesi sayfalarına yerleştirilen, statik veya dinamik (anime) reklamlardır ve birçok farklı formatta banner reklam uygulaması bulunmaktadır. Banner kampanyaları, genel olarak CPM birim fiyatı üzerinden yani görüntüleme bazlı ücretlendirilmektedir ve İnternet Reklamcılığı kapsamında halen en popüler reklam türüdür.

Dijital Medya Planlama kapsamında, doğru seçilmiş web sitelerinde etkili ve ilgi çekici banner reklamları yayınlarız. Bu sayede marka, ürün ve hizmetlerinizi tanıtırız ve web sitenize rölatif trafik çekeriz.

Banner reklamlarında tasarım ve formatın yayın yapılacak web sitesi ziyaretçilerine hitap etmesi için, banner formatlarını yayıncı segmentine uygun bir şekilde planlarız. Medya Planı kapsamında, yayıncı spesifikasyon dosyalarını göz önüne alarak, ilgi çekici, mümkün olduğu noktalarda etkileşim sağlayan ve tıklama oranları yüksek banner kampanyaları uygularız. Genel olarak tasarım ve uygulamasını gerçekleştirdiğimiz banner çeşitleri arasında, standart banner reklamları, expendable vb. etkileşimli banner reklamları, interstitial, ad corner, floating ad gibi rich-media banner formatları bulunmaktadır.

Google Reklamları

Google, Arama Motoru Pazarlama kavramı altında, reklamverenlerin kullanımı amacı ile “Adwords” reklam servisini sunmaktadır. Google Adwords, arama motoru sonuç sayfalarında sayfa içi, en üst ve en alt alanda ve sağ kolonda reklam yayınlamayı sağlayan servistir.

Google Reklamlarının en önemli avantajı, hedef kitlenize direkt ulaşımdır. Reklam içeriğiniz; kurum veya markanız ile ilgilenen, hizmetlerinize ihtiyaç duyabilecek potansiyel kullanıcılara gösterilir. Sadece google reklamlarına tıklayarak hedef web sitesine yönlenen kullanıcı başına ücretlendirme yapılır.

Google reklam kampanyaları kapsamında, öncelikli olarak markanızın ihtiyaçlarını ve hedeflerini saptarız. Markanızın ihtiyaçlarına yönelik anahtar kelimeleri tespit ettikten sonra reklamın gösterilmesi gereken doğru kitleyi belirleriz. Bu kitleyi göz önüne alarak detaylı hedefleme yaparız ve reklam harcaması ile en yüksek kalitede tıklama oranını elde etmeyi amaçlarız.

Facebook Reklamları

Facebook Reklamları, Facebook üzerinde markanızın yada işletmenizin reklamını kolayca yapabileceğiniz çok avantajlı bir internet reklam uygulamasıdır. Facebook reklamlarında yaş, cinsiyet, medeni hal, şehir, eğitim gibi birçok hedefleme seçeneği bulunmaktadır. Facebook reklamları tıklama başı (CPC) ve gösterim başı (CPM) olmak üzere iki türlü reklam yayınlanma seçeneğine sahiptir.

Markanız için yapacağımız detaylı hedefleme ile doğru hedef kitleye ulaşarak,markanızın tanınırlığını sağlarız ve ürünlerinizin satışını arttırırız. Ayrıca markanız için oluşturacağımız uzun dönemli bir iletişim stratejisi kapsamında, Facebook Reklamları ile Facebook sayfanızda takipçi kitlesi oluştururuz ve bu kitleyi potansiyel müşterilerinize dönüştürmeyi amaçlarız.

Alternatif Reklamlar

İnternet Reklamcılığı kapsamında bulunan formatlar sürekli gelişmektedir ve yayıncı web sitelerinin kuralları dahilinde yeni internet reklam çeşitleri türetilmektedir. Bu doğrultuda, dijital medya planlama kapsamında yeni internet reklam çeşitlerinin takibi ve markaya uygun olanların planlama kapsamına alınması önem taşımaktadır.

Alternatif internet reklam uygulamaları kapsamında, sayfa giydirme olarak da tabir edilen Pageskin uygulaması, sayfanın üzerine açılan ve animasyonlardan oluşan Takeover uygulaması, sayfada bulunan video’ların içerisine entegre edilen Preroll ve benzeri uygulamalar en çok bilinenler arasında yer almaktadır. Bir diğer uygulama olan ve akıllı linkler olarak da adlandırılan linkz reklam modeli de performansa dayalı ve etkin bir uygulamadır.

Markanızın ihtiyaçları doğrultusunda, ek olarak yukarda belirtilen alternatif internet reklam uygulamalarından en etkin olanları seçeriz ve bu uygulamaların görsel, anime vb. tasarımlarını yaratarak kampanya kapsamında kullanılmasını sağlarız.

Takip / Raporlama

İnternet Reklamcılığı, ekomomik, hızlı ve detaylı olarak ölçülebilir olduğundan geleneksel reklam uygulamalarından çok daha avantajlıdır.

Markanız için planlanan kampanya kapsamında, reklam görsel ve içeriklerinin hazırlanması sonucunda reklamın yayına alınması ve yayın sürecini dinamik olarak takip ederiz. Reklam yayını esnasında, CTR ( Tıklanma Oranı ) ve CR ( Dönüşüm Oranı ) ve benzeri kritik önem taşıyan istatistikleri takip ederek, gerekli görüldüğü taktirde reklam hedeflemelerini dinamik olarak güncelleriz.

Kampanyaların yayın süreçlerinin bitiminde, tüm değerli istatistikleri size detaylı olarak raporlarız ve sizinle beraber bu istatistikleri analiz ederiz. Yapılacak analizler sayesinde, daha sonra yapılacak İnternet Reklam Kampanyalarının performansını artırmak için, kampanya istatistiksel raporlarından faydalanırız.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!