yükleniyor
telefon
whatsapp

Hosting Destek

1- Dosyalarımı Web Siteme Nasıl Aktarabilirim ?
Bu işlemi 3 farklı yolla yapabiliriz.
1) Bilgisayarımıza kurulu bir FTP programı aracılığı ile.
2) Internet Explorer'ın FTP özelliğini kullanarak bu işlem için hosting kontrol panelinizde
Windows sunucular için ; "Windows Hosting Yönetimi -> Windows Hosting Bilgileri" linkini tıklayıp FTP Erişim linki kopyalayıp internet explorer'ın adres çubuğuna yapıştırarak FTP alanınıza bağlanabilirsiniz.
Linux sunucular için ; "Linux Hosting Yönetimi -> Linux Hosting Bilgileri" linkini tıklayıp FTP Erişim linki kopyalayıp İnternet Explorer'ın adres çubuğuna yapıştırarak FTP alanınıza bağlanabilirsiniz. Her 2 yöntemde de alan adınız aktif değil ise; sunucu adresi bölümüne sunucunuzun IP adresini yazabilirsiniz (destek departmanımızdan öğrenebilirsiniz) Dosyalarınızı Windows sunucular için "www" klasörüne aktarabilirsiniz.

2- PHP İle SMTP Kimlik Doğrulaması Kullanarak Mail Gönderimini Nasıl Sağlayabilirim ?
Sistemlerimizde üzerinde kullanmakta olduğunuz iletişim/sipariş formu gibi web formlarınız üzerinden gönderilen mesajların size ulaşabilmesi için, kodlamalarınızın SMTP kimlik doğrulamalı olarak düzenlenmesi gerekmektedir.  Detaylı bilgi/yardım için destek sistemimizden iletişime geçebilirsiniz.

3- ASP ile SMTP Kimlik Doğrulaması Kullanarak Mail Gönderimini Nasıl Sağlayabilirim ?
Sistemlerimiz üzerinde kullanmakta olduğunuz iletişim/sipariş formu gibi web formlarınız üzerinden gönderilen mesajların size ulaşabilmesi için, kodlamalarınızın SMTP kimlik doğrulamalı olarak düzenlenmesi gerekmektedir. Detaylı bilgi/yardım için destek sistemimizden iletişime geçebilirsiniz.

4- Siteme Virüs Bulaşmış Ne Yapabilirim ?
Web sitelerinde zararlı içerik sorunu FTP aracılığıyla web sitenize ait dosyalarınıza bulaşması nedeniyle oluşmaktadır. FTP bağlantısı yapılan PC üzerinde bulunan zararlı içeriklerden veya kullandığınız lisanslı olmayan FTP programlarından kaynaklı olarak bu sorun oluşabilmektedir. Sorununuzun çözümü için, antivirüs taramasından geçirilmiş güvenli bir PC üzerinden FTP bağlantısı sağlayarak tüm dosyalarınızı PC'inize taşımanız ve taramadan geçirmeniz, ardından kodlamalarınızda bulunması ihtimaline karşı yazılımınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından temizlenmiş dosyalarınızı FTP ile yeniden yüklemesini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Sorunun yeniden tekrarlamaması adına ise; her FTP bağlantınızı sonlandırmanızın ardından hosting kontrol paneliniz üzerinden FTP şifrenizi değiştirmeniz sağlıklı olacaktır.

5- Web Sitemde Aralıklarla "Internal Server Error" Hatası İle Karşılaşıyorum ? Nedeni Nedir ?
Linux hosting hizmetlerimizde web sitelerinizde karşılaştığınız tüm hatalar ftp alanınızda loglanmaktadır. Internal Server Error hatası sayfanın açılamaması durumunda karşılaşılan default hata sayfasıdır. Hatanın gerçek kaynağına ftp alanınızda yeralan logs dizini içerisindeki error_logs dosyanızı inceleyerek tespit edebilirsiniz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!