yükleniyor
telefon
whatsapp

Web Tasarım da Tarayıcı Uyumsuzluğu

Tarayıcıuyumsuzluğu sitenizin bir arama motoru dışında, diğer arama motorlarında ikinciplana düşmesi ve sitenin hatalı-düzensiz-istenmeyecek bir şekildegörüntülenmesi anlamına gelmektedir. Bu nedenle de web tasarımda tarayıcı uyumsuzluğu noktasında temel adımlarınatılması ve planlama sürecinde her bir arama motorunda kontrol edilmesigerekiyor.

Bu türçalışmalar yapılmadığında sadece arama motorlarının tümünde değil, sadece birtanesi üzerinden iyi bir verim alınabilecektir. Fakat diğer kullanıcıları da bubağlamda düşünmek ve diğer arama motorları üzerinden de uyumlulukçalışmalarının gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Uyumsuzluksorunu genelde web tasarımı yapılırken oluşan hatalar ya da önemsememeden kaynaklıbir problemi simgelemektedir. Bu yüzden de tasarım aşamasında mutlaka ilgiliweb sitesinin her bir kullanıcı potansiyeli olan arama motorları üzerindeendeksli hale getirilmesi ve test edilmesi gerekiyor.

Tümtest aşamalarından sonra da temel bir çalışma yapılabilir ve arama motorlarındasiteniz sorunsuz bir şekilde görülebilir. Açıkça söylemek gerekirse web tasarımda tarayıcı uyumsuzluğununyaşanmaması için tüm yazılım sistemi, test aşaması, gerekli hataların düzeltimive biraz daha fazla emeğin verilmesi gerekiyor.

Tarayıcı Uyumsuzluğunda Ne Gibi SıkıntılarMeydana Gelir?

Tarayıcılargenel olarak, Google Chrome, Opera, Mozilla, Yandex, İnternet Explorer gibialanlardan oluşur. Her ne kadar Türkiye bazın da düşündüğümüzde Googlekullanılsa da diğer arama motorlarına da talep bulunmaktadır. Bu yüzden %30’lukya da %40’lık gibi değerleri es geçmeden bir sitenin tasarımında diğer aramamotorlarında da uyumluluğun adapte edilmesi gerekiyor. Bu yüzden desağladığımız çalışma ile sizler için en uygun tasarımlarda uyumu sağlamakta vebu konuda temel atılımları da doğru şekilde uygulamaktayız.


Eğerki web tasarımda tarayıcı uyumsuzluğugibi bir sıkıntı meydana gelmişse o zaman;

•     İlgili site, diğer sitelerde istenildiği gibigözükmeyecektir,

•     Site üzerinde yer alan başlıkların birbirinegirme olasılığı bulunmaktadır,

•     İlgili görseller ya da videolargösterilmeyebilmektedir,

•     Kaliteli ve profesyonel bir algıdanuzaklaşarak, talep edilebilirliğini ikinci plana atmaktadır,

•     Kullanıcılara rahat ve kolay kullanımlı bir sitedençok, eziyetli bir site haline dönüşmektedir,

•     Çeşitli hataları verecek ya da istenilenbağlantıya girmeyerek başka problemler çıkartabilecektir.

Bu vebunun gibi sorunlar genelde tarayıcı uyumsuzluğu konularında görülebilmektedir.Bunların aşılması içinde temel olarak, en temelden web tasarımın uygun koddili, yazılım sistemi, CSS, HTML ya da diğer sistemler içerisinde uygunyazılması gerekiyor. Bu sayede webtasarımda tarayıcı uyumsuzluğu konusu meydana gelmeyecek ve ilgili sitediğer arama motorlarında da başarılı bir şekilde görüntülenebilecektir.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!